Perfekcyjna szafa: Plany i marzenia

plany i marzenia

Niektórzy ubierają się zgodnie z tym, jak się czują. Natomiast inni, tak jak chcieliby się czuć. I to faktycznie działa! Za pomocą ubioru możesz także sterować opiniami innych na swój temat. Ukryć coś lub przeciwnie, pokazać całą prawdę o sobie. Możesz sprawić, że upragniony mężczyzna zwróci na Ciebie uwagę, przyśpieszyć swój awans, czy pomóc sobie zrealizować plany i marzenia. Jak to możliwe?

Komunikat, który wysyłasz

To, co nosimy jest odzwierciedleniem naszej osobowości tego, kim akurat jesteśmy, co robimy. Większość osób, które spotykasz, ocenia Cię właśnie po wyglądzie. I nic dziwnego, bo w pierwszych sekundach znajomości ubiór to jedyny komunikat, jaki wysyłasz. Jednak ma to swoje dobre strony. Dzięki odpowiednim ubraniom jesteś w stanie sprawić, że wiele rzeczy wydarzy się w taki, a nie inny sposób. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Nie wierzysz? Zrób eksperyment i odwiedź ten sam bar w dwóch różnych wcieleniach. Zobaczysz, jak różnie będziesz traktowana przez obsługę oraz innych gości. Nie mam tutaj na myśli udawania kogoś innego, a jedynie dobieranie stroju tak, aby wydobywał różne elementy osobowości.


Zobacz także: Znajdź swój styl cz. 1 : Jakość i prostota


Plany i marzenia

Nasze plany i marzenia, a raczej ich sukcesywna realizacja, nierzadko zależne są również od naszego ubioru. Dlatego wkładając na siebie daną rzecz powinnaś zadać sobie pytanie, jak chcesz się dziś czuć i co chciałabyś osiągnąć. Wystrzegaj się ubierania stosownie do okazji. Okazja bywa pułapką, bo patrząc w ten sposób na strój najczęściej nie masz, co na siebie włożyć. O wiele łatwiej będzie wybrać odpowiednią kreację np. na wesele, gdy określisz cel, jaki chcesz osiągnąć podczas tego wydarzenia. Jeśli zależy Ci na tym, by zwrócić na siebie uwagę mężczyzn załóż dopasowaną, czerwoną sukienkę. W niej z pewnością zostaniesz zauważona. Z kolei, jeśli marzy Ci awans i zostanie kierownikiem, to ubieraj się jak kierownik. Profesjonalny wygląd liczy się bardziej, niż myślisz i może Ci tylko pomóc.

Styl życia

Pozostaje tylko pytanie, jak w tym wszystkim nie posunąć się za daleko i nie obudzić się z szafą pełną sukienek, których i tak nie nosimy? No, bo przecież marzyłyśmy o tym by wyglądać kobieco i kupiłyśmy ich całą masę. Otóż nie chodzi o to, by popadać w schematy, ale o to, by wiedzieć, dlaczego posiadamy pewne ubrania i co za ich pomocą komunikujemy światu. To tak jak z powszechną opinią, że każda kobieta powinna mieć w swojej szafie klasyczne szpilki albo małą czarną. Owszem, ale pod warunkiem, że pasują do niej, jej stylu życia! Bo wydanie pieniędzy na coś, czego nigdy nie włożysz, nie sprawi, że będziesz wyglądać lepiej. Dlatego ideałem będzie dobieranie stroju tak, by czuć się w nim dobrze i nie myśleć o nim. Wtedy można zająć się ważniejszymi sprawami w ciągu dnia niż wygląd.

Plany i marzenia.

Jestem bardzo ciekawa, czym Ty kierujesz się dobierając ubrania? Czy dobierasz je tak, by pomóc sobie spełnić plany i marzenia? Koniecznie daj mi znać w komentarzu.

Buziaki!