O tym powinna pamiętać każda kobieta!

Pink Lips Project

Dziś nietypowo, bo o Pink Lips Project… Cóż, pewnie każda z nas pragnie dobrze wyglądać. Używamy rozmaitych kosmetyków, wykonujemy zabiegi upiększające, nierzadko katujemy się rygorystycznymi dietami. A wszystko po to, żeby być piękną i młodą jak najdłużej. A czy w tej walce pamiętamy o naszym zdrowiu? Czy pamiętamy, że to właśnie regularne badania mogą pomóc nam cieszyć się życiem jak najdłużej? Dlatego chciałam przypomnieć o trwającej akcji Pink Lips Project ściśle związanej z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wydarzenie organizowane jest po to, by zwrócić uwagę na ten typ nowotworu i szerzyć wiedzę na temat tego, jak mu przeciwdziałać.

Rak Szyjki Macicy

Dotyczy 1,4 mln kobiet na całym świecie. Każdego roku ponad 500 tys. pacjentek słyszy tę diagnozę. Około 300 tysięcy umiera. W Polsce co roku rozpoznanie raka szyjki macicy słyszy ponad 3300 kobiet. Co druga chora kobieta umiera. Wbrew pozorom rak szyjki macicy nie dotyka tylko starszych kobiet. Owszem, zachorowalność z wiekiem wzrasta, ale nowotwór dotyka równie często młode kobiety. Nie wierzysz? Przeczytaj historię Gosi, mojej imienniczki [klik].

Pink Lips Project

To nie tylko symbol, ale i szacunek oraz podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą nowotworową. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i metod przeciwdziałania chorobie nowotworowej.

Różowa pomadka

Symbolem jedności z kobietami zmagającymi się z nowotworem są usta pomalowane na różowo. Dlatego w ciągu ostatniego tygodnia wiele kobiet na znak wsparcia malowało usta różową pomadką. Nie będę Cię namawiać do tego samego. Nie o usta chodzi. Serdecznie namawiam Cię do wykonania badań (i zabrania na nie koleżanki lub mamy). Cytologię możesz wykonać u każdego ginekologa, to nic nie boli, a może uratować Ci życie!

A czy Ty badasz się regularnie? Proszę daj przykład innym.

Różowe buziaki!
M.


Zobacz także: 7 pomysłów na zdrowe słodycze i FIT desery.