Książki do przeczytania na urlopie

Książkowi ulubieńcy

W dzisiejszym poście z wielką przyjemnością dzielę się z wami pięcioma książkami, które udało mi się ostatnio przeczytać. Mogę śmiało powiedzieć, że są to moi książkowi ulubieńcy, jeśli chodzi o ostatnie tygodnie. Każda z książek dotyka zupełnie innej tematyki. Znajduje się tutaj m.in. niemiecki kryminał, szokująca historia polskich zakonnic, poradnik dla początkującego jogina, a także spora dawka motywacji do tego, by w każdym człowieku dostrzegać przyjaciela, a nie wroga. No to zaczynamy!

Oszukana – Charlotte Link

Dawno nie czytałam tak zaskakującej książki! Z początku byłam do niej bardzo sceptycznie nastawiona, w dodatku wstęp nie zapowiadał niczego ciekawego. Jednak po około 100 stronie akcja kryminału zaczęła nabierać tempa. Muszę przyznać, że jest to chyba pierwsza książka, w której nie potrafiłam do samego końca zagadnąć, kto jest mordercą. Nic, a nic. Zupełne zaskoczenie.

Widocznie wszyscy jesteśmy tacy sami. Zawsze chcemy zachować pozory, pokazać się od najlepszej strony. Nawet jeśli za tą piękną fasadą jest już tylko ruina.

 

Książkowi ulubieńcy

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie

Jest to książka, która pomimo małego rozmiaru zawiera w sobie ogrom motywacji i inspiracji. Motywuje i zachęca do tego, by być lepszym dla innych. Rozdziały są dość krótkie, dlatego czyta się ją bardzo szybko. Ja nosiłam ją ze sobą w torebce i czytałam po jednym rozdziale w tramwaju czy metrze. Nie do końca jest to pozycja o szukaniu przyjaciół bardziej, o lepszym porozumiewaniu się z ludźmi. Zarówno w biznesie, jak i codziennym życiu. Wiedza zawarta w książce wydaje się wręcz oczywista, jednak mało kto potrafi stosować ją z powodzeniem na co dzień. W dodatku nie są to zwykłe, nudne porady, a przykłady z życia wzięte (najczęściej dość znanych osób).

Joga bez napinki – Dorota Mrówka

Książka wprost idealna dla osób, które na jodze jeszcze nie były, nie wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi i jak zacząć. Krótkie, napakowane treścią rozdziały zawierają wszystkie ważne informacje dla początkującego adepta jogi: od stojącej za nią filozofii po przegląd najlepszych akcesoriów do ćwiczeń. W książce mowa także o tym, czym jest, a czym nie jest joga. Na co zwracać uwagę przy wyborze nauczyciela, jak ćwiczyć bezpiecznie oraz jak dobrać najlepszą matę.

 

Książkowi ulubieńcy

Zakonnice odchodzą po cichu – Marta Abramowicz

Reportaż Marty Abramowicz opowiada o zakonnicach, które odeszły z zakonu lub zostały z niego wyrzucone. Nierzadko są to mocne, wstrząsające historie. Wszechobecna władza siostry przełożonej, obowiązek bezwzględnego posłuszeństwa i ciągłego umartwiania. Oto smutny obraz niektórych zakonów w Polsce. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda życie za klasztornymi murami, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Polska odwraca oczy – Justyna Kopińska

Ta książka to absolutny hit! Szokuje, bulwersuje i otwiera oczy. Autorka pokazuje dramaty Polaków, obnaża ludzką bezsilność i osamotnienie jednostki w obliczu machiny władzy i obojętności innych. Książka zawiera w sobie przerażające fakty, prawdziwe historie, które brzmią nierealnie i odlegle, a miały miejsce całkiem niedawno i to w Polsce. Dzięki publikacji tekstów Kopińskiej przestępcy trafili do więzień, a w prawie wprowadzono zmiany. Więcej o książce pisałam też >>tutaj<<.

 

 

Jestem bardzo ciekawa, co teraz czytacie? Koniecznie dajcie znać!

Buziak