Joga w domu / Najlepsze kanały na YouTube

joga w domu

W dzisiejszym poście mam dla was kilka inspirujących kanałów o jodze na YouTube. Jak już pewnie wiecie, od jakiegoś czasu mieszkam w Czechach. I jedyne zajęcia z instruktorem jogi, na które chodzę, są prowadzone po czesku. Podczas pierwszych zajęć nie rozumiałam zbyt wiele, więc swoją praktykę zaczęłam uzupełniać filmami z YT. Oczywiście nic nie zastąpi praktyki z doświadczonym instruktorem, który na bieżąco koryguje naszą postawę. Niemniej joga w domu może być doskonałym dodatkiem do takich treningów. Ćwicząc w domu, wybieram wyłącznie spokojne i znane mi pozycje. Odpoczywam, relaksuję się i sukcesywnie wzmacniam sylwetkę.

Nie przeciągając, poniżej znajduje się subiektywna lista najlepszych kanałów na YouTube z jogą oraz moja playlista z ulubionymi sekwencjami.

Joga w domu, czyli moje ulubione kanały na YT z jogą:

Małgorzata Mostowska

Małgosia to mój absolutny faworyt, jeśli chodzi o praktykę w domu. Cudownie dobrana muzyka, kojący głos Małgosi i odpowiednie tempo ćwiczeń dzięki, któremu mamy szansę dokładnie wejść w każdą pozycję. Ponadto na kanale znajdziemy fajne zestawy m.in. na brzuch czy nogi, co doskonale uzupełnia się z bieganiem. Dodam, że to właśnie podczas praktyki z Małgosią pierwszy raz udało mi się zsynchronizować ruch ciała z oddechem. Szczerze uwielbiam ten kanał i mam na jego punkcie totalnego bzika!

 

Tara Stiles

Film z Tarą „5-Minute Flexibility Yoga Routine” był pierwszym, z którym zaczęłam w 2015 roku, ćwiczyć w domu. Planowaliśmy już wtedy przeprowadzkę do Czech i szukałam czegoś, co na jakiś czas zastąpiłoby mi moją ulubioną siłownię, a nadal uzupełniałoby bieganie. I tak właśnie trafiłam na filmy z Tarą, a potem na jej kanał. Praktyka na sposób stralowy pozwalają wsłuchać się w swoje ciało, uczy czerpania radości z każdego ruchu i oddechu, nieważne czy jest trudny, czy łatwy i czy nam wychodzi. Dzięki praktyce z Tarą moje ciało stało się rozciągnięte i niesamowicie gibkie, a sama Tara ze swym smukłym ciałem działała na mnie niezwykle motywująco.

 

Simplife pl

I na koniec kanał Natalii i joga dynamiczna. Kanał odkryłam stosunkowo niedawno, jednak momentalnie podbił moje serce sekwencjami rozluźniającymi plecy. Swoim spokojnym głosem Natalia dokładnie tłumaczy, jak wejść w każdą pozycję. Dzięki czemu mamy wrażenia jak gdyby stała koła nas i dokładnie widziała jakie błędy popełniamy. Zdecydowanie praktyka z Natalią to sama przyjemność.

 

 

Ciekawa jestem, czy również praktykujecie jogę? Jeśli tak, koniecznie dajcie znać, czy macie jakieś ulubione kanały na YouTube z jogą?

A może trenujecie coś zupełnie innego?

Buziak!