Jeziora Plitwickie w Chorwacji

Jeziora Plitwickie

Jeziora Plitwickie to chorwacki park narodowy, położony w środkowej części kraju. Jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc w Chorwacji.

Jego główną atrakcją jest 16 jezior połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Do tego bogata fauna i flora, przepiękne widoki, jaskinie. Nic dziwnego, że Jeziora Plitwickie są miejscem wyjątkowo obleganym przez turystów. W sezonie przyjeżdża tu nawet kilka tysięcy osób dziennie.

Jeziora Plitwickie

Jeziora Plitwickie / Trasy

Do parku w Plitwicach można wejść jednym z dwóch wejść, a następnie zwiedzać go siedmioma różnymi trasami.

Najkrótsza z tras zajmuje około 2 godziny, natomiast najdłuższa około 8 godzin. My zdecydowaliśmy się zobaczyć najważniejsze punkty, co zajęło nam ponad 4 godziny.

Trasę najlepiej dostosować ją do naszych możliwości. Można też skorzystać ze statku pasażerskiego lub pociągu drogowego (są w cenie biletu). Nie wolno jednak zbaczać ze ścieżek i kąpać się w jeziorze.

jeziora plitwickie

Od 1979 roku Jeziora Plitwickie znajdują się na liście światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. To zasługa między innymi niesamowitej fauny i flory, która znajduje się na terenie parku.

Dzięki krystalicznie czystej, lazurowej wodzie możemy obserwować pływające w niej ryby oraz roślinność.

Wybierając się do Parku Narodowego Jezior Plitwickich warto pamiętać o zabraniu wygodnego obuwia. Najlepiej sprawdzą się tutaj adidasy lub trapery (ja niestety miałam sandałki). Ponadto, na dłuższe trasy należy też zabrać wodę i prowiant.

Jeziora Plitwickie / Cennik

1 czerwca – 30 września

Dorośli: 300 Kun ; Dzieci : 120 Kun

Poza sezonem:

Dorośli: 180 Kun ; Dzieci: 50 Kun

Parking przy parku: 10 Kun za godzinę

Szczegółowy cennik tutaj.

 Jeziora Plitwickie / Godziny otwarcia

Godziny otwarcia parku: 8:00 – 18:00

Kasy biletowe: 8:00 – 16:00

Parking: 7:00 – 19:00


Zobacz także: Chorwacja na własną rękę