Perfekcyjna szafa: Porządki

Jakość i prostota

Mogłoby się wydawać, że potrzebujemy mnóstwa pieniędzy, by ubrać się elegancko i zgodnie z własnymi upodobaniami. Nic bardziej mylnego! Wystarczy jedynie poświęcić trochę czasu, aby cały proces dobrze zaplanować. Nadchodząca wiosna jest idealnym momentem, by odświeżyć garderobę i uporać się ze słynnym nie mam, co na siebie włożyć. W pierwszej kolejności musimy uporządkować to, co znajduje się w naszej szafie i pozbyć się tandety. Najważniejsza jest dla nas jakość i prostota. Bo one nigdy nie przestają być w modzie!

 Porządki

Mamy skłonność do sięgania po ubrania, które leżą pod ręką. Tak jest najprościej i najbezpieczniej, robimy to odruchowo. Ze szkodą dla wszystkich uśpionych od lat skarbów, z którymi w chwili zakupu wiązałyśmy wielkie nadzieje. Czas zaprowadzić porządek i odkryć, co skrywa nasza szafa. Nie jest to proste zadanie, ale pomaga jasno określić co ubieramy najchętniej. Trzeba też pozbyć się ubrań, których nie nosimy i które widocznym zużyciem szkodzą naszemu wizerunkowi. I właśnie to robimy w pierwszej kolejności.

Pozbądź się

Wszystkiego, co zniszczone i zużyte np. koszul i bluzek, które były kiedyś białe, pozaciąganych rajstop, zmechaconych swetrów.
Za małych i za dużych ubrań – jeśli w ciągu ostatniego roku Twoja waga nie uległa zmianie to marne szanse, że jeszcze wrócisz do jeansów noszonych w  liceum.
Tandety np. kupionej okazyjnie biżuterii z plastiku, źle skrojonej spódnicy, a także kupionych w pośpiechu balerinek, które obcierają stopy.

Zachowaj

Ulubieńców – nie pozbywaj się tego, co lubisz najbardziej. Nic na siłę. Warto też zadać sobie pytanie, jaki jest nasz styl życia i co tak naprawdę na siebie wkładamy? W końcu ubrania mają być nie tylko ładne, ale również praktyczne.
Podstawowe elementy garderoby – pasujące do każdego stylu np. biała koszula, dobre gatunkowo T-shirty,  mała czarna czy proste balerinki.
Klasyki, które właściwie nie wychodzą z mody np. kaszmirowy sweter, dobrze skrojony żakiet, trencz czy jedwabna apaszka po babci.

Jakość i prostota

Inwestowanie w dobrej jakości odzież i dodatki sprawi, że poranne wybieranie stroju będzie mniej frustrujące. Jak to możliwe? Otóż impulsywne kupowanie czegoś tanio rzadko kończy się dobrze. Przypomnij sobie te bluzeczki za 30 zł, w których wcale nie wyglądałaś tak zjawiskowo i na dodatek powyciągały się po pierwszym praniu. Jakość często idzie w parze z wyższą ceną, dlatego dany zakup trzeba dokładnie przemyśleć. Nierzadko musimy też na niego oszczędzać. A to zmusza do roztropności i zastanowienia, czy nasz kosztowny zakup nie wyląduje nieużywany na dnie szafy.

Jakość i prostota

Jak wygląda Twoja garderoba? Czy (podobnie jak moja) wymaga reorganizacji i dopasowania?
A może udało Ci się już określić swój własny, unikatowy styl? Jeśli tak koniecznie daj mi znać w komentarzu, jak udało Ci się tego dokonać!

Buziaki!

Zobacz także: Znajdź swój styl cz. 2 : Plany i marzenia.