Najpiękniejsze miejsce w Pradze / Divoká Šárka

Biura podróży nie organizują w to miejsce wycieczek. W przewodniku zapewne też nie przeczytasz o Divoká Šárka. Nie ma tutaj zamków, tłumu turystów, a w powietrzu nie czuć spalin. Zdziwiony? Czytaj dalej!

Jeszcze wtedy, gdy mieszkałam w Polsce często słyszałam o tym, jaka piękna i romantyczna jest stolica Czech. Teraz sama mam okazję weryfikować zasłyszane opinie. Jak jest naprawdę? Z radością przyznaję, że Praga jest romantyczna i pełna zachwycających widoków, jednak nikt nie wspominał o tym ile tu zieleni! Jestem w szoku jak wiele tu pięknych ogrodów i zadbanych parków. Jednak jest Pradze miejsce, które zaskoczyło mnie najbardziej…

Rezerwat w środku miasta?

Jest to jeden z najpiękniejszych regionów turystycznych Pragi. Rezerwat Divoká Šárka mieści się zaledwie kilka kroków od pętli tramwajowej o tej samej nazwie. To wyjątkowe i magiczne miejsce. Nad uroczo szumiącym Sareckim potokiem widnieją kamienne wzgórza, pośród których z pewnością można poczuć się jak w niskich górach. Wielokilometrowe ścieżki zachęcają do długich spacerów oraz podziwiania piękna przyrody. Na terenie parku znajduje się basen czynny w lecie oraz restauracja ze stuletnią tradycją i przepięknym ogrodem. Już podczas pierwszej wizyty zostałam oczarowana magią tego parku. Dzięki panującej tam ciszy zapominam, że jestem w mieście.

Divoká Šárka

Divoká Šárka

Divoká Šárka

Divoká Šárka

Divoká Šárka

Divoká Šárka
W oddali Hostinec Dívčí skok, gdzie za niewygórowaną cenę można spróbować czeskich przystawek.

Divoká Šárka

Divoká Šárka
Ze wzgórza rozciąga się piękny widok na miasto.
Divoká Šárka
Basen odkryty jest czynny cały sezon od 9 do 19.

Divoká Šárka

Wybieram się tutaj regularnie, aby po całym tygodniu naładować swoje baterie na łonie natury. Divoká Šárka sprawdza się idealnie na długie spacery i przejażdżki rowerowe. Często latem decyduję się również na piknik nad brzegiem potoku lub na szczycie góry. Ten widok robi wrażenie! Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu, uważam, że nie ma lepszego zakończenia letniego popołudnia niż właśnie piknik. O pikniku nad potokiem możesz przeczytać tutaj: Pomysł na.. niedzielne popołudnie.

Będąc w Pradze koniecznie rozważ zobaczenie rezerwatu Divoká Šárka. To przepiękne miejsce, naprawdę jest warte odwiedzin.

Buziaki!