Prosta, czarna sukienka i koronkowe rajstopy

czarna sukienka

Prosta, czarna sukienka, czerwona pomadka czy trencz to klasyka, na którą zawsze mogę liczyć. Sięgam po nią z prawdziwą przyjemnością, ilekroć wpadam w panikę, nie wiedząc, co na siebie włożyć. Klasyki sprawdzają się idealnie zarówno podczas dużych wyjść, jak również jako elementy codziennych stylizacji. Cytując Coco Chanel:

„Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji.”

I to właśnie dzięki Coco w latach 20. czarna sukienka urosła do rangi symbolu paryskiego szyku. Może mieć różne formy, wzory i być ozdobiona wszelakimi dodatkami, ale i tak mała czarna to ubranie, na które decyduje się niemal każda elegancka kobieta.

czarna sukienka
Moja ulubiona sukienka ma już dobrych kilka lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Fason jest prosty, ale zielony przód i długi zamek sprawiają, że sukienka jest niebanalna i pięknie podkreśla sylwetkę.

Wkładam do niej buty na obcasie i efektowne rajstopy z koronki. Całość uzupełniam czerwoną pomadką i klasycznym prochowcem, który możecie zobaczyć w poście: Wiosenny look / Black & beige.  I voila, mój look na randkę lub przyjęcie gotowy.

czarna sukienka

Rajstopy – Lindex

czarna sukienka

Jestem ciekawa, czy w Twojej szafie znajduje się kultowa, mała czarna? Co najchętniej ubierasz na specjalne okazje?

Buziak!

 

Psst! Zerknij również na post o moich naturalnych sposobach na pielęgnację włosów.