8 niezawodnych sposobów na zły humor

8 rzeczy

Czasem przez długi czas działamy bez zarzutu, idziemy przez życie z wielkim uśmiechem i absolutnie wszystko nam wychodzi. A czasem nie wychodzi zupełnie nic. Zawalamy najprostsze sprawy. A w chwili kryzysu łatwo dajemy się ponieść emocjom, tracimy wiarę w siebie, energię do działania. Gorsze momenty i słabsze dni zdarzają się każdemu, nie ma się czego wstydzić. Warto jednak skupić się na tym, co poprawi nasz humor i rozbudzi naszą kreatywność. Na takie właśnie okazje postanowiłam stworzyć listę
8 niezawodnych sposobów, które zawsze ratują mój humor i działają na mnie motywująco. Na wypadek kolejnego kryzysu ściąga z planem działania będzie już czekać gotowa na blogu.

Spacer

Nawet kilkunastominutowy spacer jest w stanie zmienić moje nastawienie na bardziej pozytywne. Jednocześnie orzeźwia, jak i wycisza organizm. Daje wytchnienie oczom wymęczonym pracą przy komputerze. Ruch, świeże powietrze i słońce są w stanie zdziałać cuda. Zrelaksowani zupełnie inaczej widzimy problem.

Porządki

Sprzątanie, segregowanie i wyrzucanie wprawia mnie w stan błogiego skupienia. Pomaga oderwać się od złych myśli i skupić na pożytecznym zajęciu. Najczęściej kończę pracę z porządkiem w szafie i porządkiem… w głowie!

Bieganie

Z bieganiem jest bardzo podobnie jak ze spacerowaniem. Z tym że oczywiście efekt jest proporcjonalny do zmęczenia, jakie osiągnęliśmy. Każdy kolejny kilometr to jeszcze mniej ponurych myśli i problemów nie do rozwiązania. Słowem – endorfiny. I za to uwielbiam bieganie.

Muzyka

Są takie kawałki, przy których zawsze się śmieję. Nawet gdy wszystko leci mi z rąk, kłócę się z przyjaciółką i wyrasta mi wielki pryszcz na czole i tak zatańczę np. do piosenki Cyndi Lauper „Girls just want to have fun”.

 

8 niezawodnych sposobów

Książki

Są idealne na chwile gdy zdarza mi się myśleć, że moje życie nie jest za fajne. Sięgam wtedy głównie po te, które opowiadają historie innych. Literatura faktu potrafi otworzyć oczy i nierzadko pozwala docenić, jak wiele się mamy. Dobrym przykładem jest historia chorego psychicznie Billy’ego z książki „Człowiek o 24 twarzach”.

Joga

Przekonuje się do niej coraz więcej osób i nic dziwnego. Świadome oddychanie i medytacja są jak wentylacja organizmu. Joga pomaga mi panować nad emocjami, uspokaja i wycisza.  Najcudowniejsze jest w niej jednak to, że dodaje mi energii, jednocześnie rozluźniając całe ciało.

Serial

Objęcia K i 20 minut z ekscentrycznym Sheldonem z Teorii Wielkiego Podrywu i po złym humorze.

Lody

Lody to moje uzależnienie. Jedyne słodycze, na które pozwalam sobie zawsze, kiedy mam ochotę. Przy Haagen Dazs zapominam o wszystkich rozterkach. Ja i lody = szczęście.

 

8 niezawodnych sposobów

 

A ty jak radzisz sobie ze złym humorem i spadkiem motywacji? Proszę, spróbuj wymienić w komentarzu 3 rzeczy, które Tobie zawsze poprawiają humor. Może podsuniesz mi jakiś ciekawy pomysł?

Buziak!