5 rzeczy do zrobienia wiosną

5 rzeczy do zrobienia wiosną
Wiosna to wyjątkowo piękny czas. Wszystko wokół budzi się do życia, a dni stają się coraz dłuższe. Także my mamy coraz lepszy humor i więcej energii do działania. Warto więc w pełni wykorzystać ciepłe, słoneczne dni i sprawić sobie odrobinę przyjemności. Poniżej znajduje się subiektywna lista, 5 rzeczy do zrobienia wiosną. Sprawdź moje pomysły.

Planowanie wakacji

To ostatni dzwonek, aby zaplanować urlop i uniknąć wakacyjnych frustracji związanych z brakiem miejsc, pomysłów lub – co gorsza – z brakiem pieniędzy. Warto już teraz zaplanować kierunek i dokonać niezbędnych rezerwacji. Najlepiej też podliczyć ile wyniesie nas cały wypad. Tak aby, jak najmniej odczuć wakacyjną rozrzutność. Istnieje szansa, że dzięki rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem uda się zaoszczędzić całkiem sporą sumę.

Ćwiczenia w parku

Czas zadbać o jeszcze lepszą formę na lato! Wiosna to idealny czas na bieganie parkowymi alejkami lub ćwiczenie w promieniach słońca na macie. Nawet kilkunastominutowy spacer zmienia nastawienie na bardziej pozytywne. Ruch na świeżym powietrzu jednocześnie orzeźwia, jak i wycisza organizm. A przede wszystkim daje wytchnienie oczom wymęczonym pracą przy komputerze. Ja i K stawiamy na wspólne spacery oraz bieganie po parku.

 

5 rzeczy do zrobienia

Ogródek na balkonie

Nie ma nic zdrowszego niż nowalijki z własnej, domowej uprawy. Jeśli nie masz ogródka, wystarczy nawet niewielki balkon (lub od biedy większy parapet), aby cieszyć się własnymi warzywami. W supermarkecie lub na bazarze możesz kupić nasiona i gotowe zioła. Mój praski balkon jest całkiem spory i mogę z powodzeniem uprawiać na nim m.in. zioła, pomidory, groszek i rzodkiewkę. Udało mi się już nawet zebrać pierwsze plony w tym roku. I wiecie co, własna rzodkiewka jest sto razy smaczniejsza nawet od tej z eko-sklepu!

Grill

Mój wymarzony grill to obiad w rodzinnym gronie. Najlepiej na tarasie w piękny, słoneczny dzień. Karkówka i kiełbaski skwierczą na grillu, a obok nich leżą warzywne szaszłyki i podpieczony, pszenny chleb. Na samą myśl, aż cieknie mi ślinka. Całe szczęście taki obiad mamy w planach już w tym miesiącu. Nie mogę się doczekać!

Piknik

Pikniki to jedna z tych rzeczy, które uwielbiam najbardziej na świecie. Zazwyczaj wystarczy mi zwykły koc, butelka wody oraz mała, zdrowa przekąska, by przyjemnie spędzić np. niedzielne popołudnie. Często zabieramy ze sobą karty do gry, książki lub gry planszowe. Możliwości podczas pikniku jest naprawdę wiele. Tej wiosny najbardziej marzy mi się wypad za miasto, połączony ze zwiedzaniem i piknikiem.

 

5 rzeczy do zrobienia wiosną piknik_ksiazka_divoka_

 

Jestem ciekawa, jak by wyglądała Twoja lista 5 rzeczy do zrobienia wiosną? Koniecznie daj mi znać.

Buziak!