5 rzeczy do zrobienia jesienią

5 rzeczy do zrobienia jesienią
Choć lato jest moją ulubioną porą roku, to nie da się ukryć, że jesień ma w sobie coś niezwykłego, magicznego. Obdarza nas mnóstwem dobrodziejstw, z których uwielbiam korzystać. Kolorowe liście, dojrzałe jabłka, kasztany i cudowne dyniowe dekoracje. Każdego roku z radością cieszę się smakami jesieni, otulam zmysły zapachami. I zamiast smucić się odchodzącym latem z przyjemnością wyjmuję ciepły koc i planuję, co ciekawego można robić jesienią.

 

Porządki w garderobie

Zawsze na przełomie sezonów robię generalne porządki w szafie. Wyjmuję wtedy swetry i płaszcze, a chowam letnie sukienki, szorty i wszystkie inne rzeczy, które nie będą mi potrzebne w najbliższych miesiącach.
Dzięki temu w mojej szafie panuje porządek, a rano łatwiej jest znaleźć potrzebne rzeczy.

 

Długie spacery

To mój jesienny must have! Spacery po Pradze we dwoje, długie rozmowy. Szukanie kasztanów w parku, oglądanie spadających liści. Podziwianie m.in. Divoka Sarka, czyli wyjątkowego rezerwatu położonego na terenie stolicy Czech.
W dodatku ruch na świeżym powietrzu, który powoduje wzrost hormonów szczęścia w organizmie. To czyni spacer najlepszym lekiem na jesienną chandrę.

Maratony filmowe

W kinie lub w domu. Pod kocem z ciepłą herbatą albo z popcornem. Jesień to fantastyczny moment na nadrabianie filmowych i serialowych zaległości. Moi faworyci na najbliższe tygodnie to serial Suits i program Ameryka Express.

 

5 rzeczy do zrobienia jesienią 2018

Oswajanie dyni

Dynia nie była u mnie w domu popularnym warzywem. Dlatego teraz staram się stopniowo oswajać z jej smakiem i jak najczęściej korzystać z jej dobrodziejstw. Bardzo polubiłam pieczoną w kawałkach dynię Hokkaido, a w zeszłym roku po raz pierwszy zrobiłam prosty dżem z dyni i jabłek. Poza tym uwielbiam dyniowe dekoracje w klimacie Halloween. I chociaż sama nie drążę dyń, to kupuję te ozdobne i kładę na stół zamiast kwiatów.

 

Wieczory w blasku świec

Jesienne wieczory mają to do siebie, że bywają dość chłodne. Warto więc je ocieplić łagodnym blaskiem zapachowych świec. Ponury wieczór od razu stanie się bardziej przyjemny i romantyczny.
Nieważne, czy spędzamy go z książką czy z ukochaną osobą.

 

harlan coben

Przyłącz się do zabawy

Jak wygląda Twoja lista 5 rzeczy do zrobienia jesienią? Koniecznie daj mi nać w komentarzu.

Buziak!

 

Zobacz także: 8 niezawodnych sposobów na zły humor